Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

veckoauktion den 29 april 2024


Visning: fredag 26/4, lördag 27/4, söndag 28/4 och måndag 29/4

  • Sortera efter 


    5225 Armband

    18k guld. Vikt: 39 gr

    Utrop: 16.000 kr
    Pris just nu 19.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:06


  • 4237 Akvarell
    Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:17
  • 5050 Akvarell
    Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:26
  • 5280 Akvarell
    Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:17
  • 5277 Akvarell
    Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:49
  • 5268 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1931, bl..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:01
  • 5012 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, man med vattenpi..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:52
  • 5088 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Stadsmotiv. Signerade, ora..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:07
  • 5065 Akvareller
    2 st, Fjärilar, Signerade, 6x6, akvarell, yttermåt..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:12
  • 5086 Akvareller
    3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:56
  • 5083 Ampel
    Alabaster. Diameter: 40 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:23
  • 5346 Ampel
    Alabaster. Diameter: 45 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:01
  • 4037 Appliquer
    3 st, rokokostil, mässing. Diameter: 25 cm, höjd: ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:44

    5219 Halsband

    + hänge, silver, Torun Bülow-Hübe (1927-2004), Sverige, för Konsthantverkarna. Diameter: 14,5x15,5. Vikt: 40g

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 9.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:44


  • 4311 Arbetsbord
    med Perstorpsskiva, 2 st lådor. Bredd: 142 cm. Dju..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:52
  • 5429 Armband
    18k guld, med berlock. Vikt: 12g ca
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:08
  • 5430 Armband
    18k guld, med berlocker. Vikt: 19g brutto
    Utrop: 7.000 kr
    Aktuellt bud: 6.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:37
  • 5220 Armband
    18k guld, med berlocker. Vikt: 7,6 g
    Utrop: 3.600 kr
    Aktuellt bud: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:44
  • 5225 Armband
    18k guld. Vikt: 39 gr
    Utrop: 16.000 kr
    Aktuellt bud: 19.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:06
  • 5116 Armring
    + broscher, Kalevala Koru, Finland. 5 delar, brons..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:57
  • 4020 Armring
    Elis Kauppi (1921-2004), Sterlingsilver, kristall,..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:44
  • 5185 Ã…rsur
    höjd: 30 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:48
  • 5321 Ã…rsur
    kundo, kupa av glas. Höjd: 29 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:20
  • 5258 Ã…rsur
    mässing, med glaskupa. Höjd: 25 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:08
  • 5025 Assietter
    12 st, Grindley, England
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:50
  • 5063 Bankett
    omkring 1900, bemålad. Längd: 65 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:24

    5301 KakelugnsskÃ¥p

    rak modell, bemålat trä med lyckor och detaljer i mässing. Bredd: 79 cm. Djup: 53 cm, höjd: 242 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:32


  • 3175 Barstolar
    ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:08
  • 3176 Barstolar
    ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:08
  • 5062 Bellmanstol
    omkring 1800, Signerad NAS
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:42
  • 5033 Bestick
    16 delar, silver, Chippendale. Längd: 18-22, vikt:..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:16
  • 5189 Bestick
    nysilver, ca 50 del
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:07
  • 5035 Bestick
    silver, diverse, 17 delar. Längd: 10,5-19,5, vikt:..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:54
  • 4098 Blandteknik
    Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. "Fröken Anna". Sig..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:31
  • 4097 Blandteknik
    Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:30
  • 4096 Blandteknik
    Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:24

    5327 Matta

    Orientalisk, Ziglar, Ariana, 174x240 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:52


  • 5074 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Kustvy. Signerad, blandtek..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:13
  • 5090 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Kvinna, ej signerad. Bland..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:25
  • 5093 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Studie. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:35
  • 5157 Blandteknik
    R Broms. Signerad, daterad Verbier 1979. Blandtekn..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:33
  • 5272 Blandteknik
    Tuka Jadhav. Signerad, blandteknik, daterad 92. Bl..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:33
  • 4105 Blandteknik / ..
    5 st, Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:13
  • 5098 Blyerts
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:54
  • 5099 Blyerts
    Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:05
  • 5092 Bokverk
    6 band, "Tusen och en natt", Malmö 1941,26x20 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:22
  • 4203 Bonader
    2 st, Textil, 30x40 ca
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:26
  • 5392 Bonsaiträd
    persikor, sten. Höjd: 47 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:20
  • 4038 Bord
    1900-tal, uppfällbart lock. Bredd: 78 cm, djup: 52..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:57

    5221 Halskedja

    18k guld. Längd: 50 cm, vikt: 13,2g ca

    Utrop: 5.600 kr
    Pris just nu 6.600 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:01


  • 5115 Bord
    Trä, med elefanter. Höjd: 65cm, diameter: 45cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:04
  • 4023 Bordslampa
    Per Sundstedt, "Mars", Ateljé Lyktan Åhus. Höjd: 5..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:05
  • 5028 Bordslampa
    Porslin. Höjd: 49 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:35
  • 5200 Bordslampfötter
    Ett par, Bergboms, mässing. Höjd: 46 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:27
  • 5252 Bordslampor
    ett par, Keramik. Höjd: 58 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:47
  • 5410 Bordslampor
    Ett par, nutida, dekor med drakar. Höjd: 60 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:43
  • 5113 Bordslampor
    Ett par. Höjd: 77cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:36
  • 5177 Bricka
    Försilvrad. Lars Holmström (1894-1959), Sverige. A..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:13
  • 3367 Brosch
    Anna Petrus (1886-1949), Sverige. Lejon. Längd: 3,..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:16

    5430 Armband

    18k guld, med berlocker. Vikt: 19g brutto

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 6.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:37


  • 5400 Buljongkoppar
    med fat, 8 st, Royal Copenhagen, Blå Blomst
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:07
  • 5236 Burk
    Gjutjärn, märkt 1788. Höjd: 15 cm, diameter: 14 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:59
  • 5259 Burkar
    2 st, Kina. Höjd: 11-11,5
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:59
  • 5170 ByrÃ¥
    5-lådig. Bredd: 82 cm, djup: 46 cm, höjd: 10 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:33
  • 5105 ByrÃ¥
    Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:11
  • 5389 ByrÃ¥
    NK Nordiska Kompaniet. Rödbetsad furu med beslag a..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:44
  • 5127 Champagneglas
    6 st. Höjd: 28cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:18
  • 5147 ClubfÃ¥töljer
    Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:44
  • 5032 Coasters
    6 st, silver, 1945, diameter, 8. Vikt: 260 gr
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:50
  • 5276 Collage
    Alf Olsson (f. 1925), Sverige. Signerad, daterad 7..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:10
  • 5285 Dagbädd
    Kenneth Bergenblad (f. 1954), Sverige. Soffa, "Jun..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:29
  • 5347 Dagbädd
    nutida. Längd: 200 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:07

    5429 Armband

    18k guld, med berlock. Vikt: 12g ca

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:08


  • 5194 Dalahäst
    modell äldre. Längd: 20 cm, höjd: 21 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:55
  • 5129 Dekorelement
    2 st, Asiatiska, nutida, trä, 92x92 ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:30
  • 5173 Diadem
    Förgyllt sterlingsilver, med ametister. Längd: 14 ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:15
  • 5085 Dolkar
    + yxa, 3 delar, metall / trä. Längd: 40-80 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:03
  • 5178 Dosor
    ett par, silver London. Diameter: 9 cm. Vikt: 124g..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:55
  • 5034 Druvsax
    silver, Georg Jensen. Längd: 14 cm. Vikt: 55 gr br..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:47
  • 4340 EmmafÃ¥töljer
    Ett par, röda
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:01
  • 4330 Etagebord
    1880-tal, mahogny. Bredd: 60 cm. Djup: 43 cm, höjd..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:46
  • 4114 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:16

    5222 Ringar

    3 st, 18k guld, 11. 7 gr ca

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:04


  • 2048 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:26
  • 5313 Etsning
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:04
  • 5051 Etsning
    Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:11
  • 5010 Etsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:10
  • 5011 Etsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:58
  • 5091 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Fågel, kolorerad. Bildmått..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:11
  • 5289 Etsning
    Triptyk, Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Sign..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:25
  • 5205 Etsningar
    2 st, Axel Hamborn (1892-1987), Sverige. Signerade..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:36
  • 5054 Etsningar
    2 st, Marin, Schauberg & Albe, yttermått inklusive..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:29
  • 5294 Etsningar
    5 st + 1 st färglitografi, Lennart Glemme (f. 1927..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:48
  • 5342 Etsningar
    5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:11
  • 5341 Etsningar
    6 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:16

    2084 Serigrafi

    Equipo Cronica, (Spanien 1965-1981). Komposition. Signerad, daterad - 68, numrerad, 9/100. Silkscreen, bildmått: 55x38 cm, yttermått inklusive ram: 71x53 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:43


  • 4271 Etsningar
    7 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Yttermåt..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:04
  • 5358 Etuier
    2 st, silver, Axel Holm, Danmark. Längd: 6,5-7,5, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:09
  • 5132 Fällbord
    1800-tal, mahogny. Bredd: 73 cm, djup: 45 cm, höjd..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:41
  • 4157 Fällbord
    Intarsia. Diameter: 53 cm, höjd: 74 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:39
  • 2089 Färgetsning
    Johnny Friedlaender (1912-1992), "Deux Arbres", Si..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:52
  • 5300 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsign..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:18

    5333 Matta

    Orientalisk, Keshan, 193x290 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:33


  • 5304 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:22
  • 2019 Färglitografi
    Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:13
  • 5208 Färglitografi
    Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:53
  • 5425 Färglitografi
    Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård, "Juni". ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:58
  • 5207 Färglitografi
    Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:34
  • 5212 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, EA upp..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:07

    5033 Bestick

    16 delar, silver, Chippendale. Längd: 18-22, vikt: 860 gr

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:16


  • 5077 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Sailors grave"...//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:01
  • 5078 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:55
  • 5371 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:41
  • 5361 Färglitografi
    Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:41
  • 5375 Färglitografi
    Lars Pirak (1932-2008), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:30
  • 2083 Färglitografi
    Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:43

    2047 Grafiskt blad

    Annika Elisabeth von Hausswolff (f. 1967), Sverige. Utan titel, 2021. Signerad, numrerad 11/50, daterad 2021. Digitalt collage. Fine art print på matt bomullspapper. Ur "Edition no 7" för Moderna Museets vänner 2021. Bildmått: ca 42x30 cm. Bladets mått: 48x33cm, oramat löst blad i en specialdesignad förpackning

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:33



    5344 Lampbord

    ett par. Höjd: 74 cm, diameter: 50 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:12


  • 2045 Färglitografi
    Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:33
  • 2051 Färglitografi
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:33
  • 2036 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:48
  • 2043 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition...//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:00
  • 4234 Färglitografi
    Pontus Carle (f. 1955), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:03
  • 5055 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:50
  • 2017 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:43
  • 5175 Färglitografi
    Rikard Mortensen. Signerad, numrerad 53/75, datera..//
    Utrop: 1.600 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:45
  • 5440 Färglitografi
    Rolf Steinberg. Signerad, numrerad 43/70, daterad ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:28

    5217 Ring

    18k guld, vitguld, o. 48c. Vikt: 3,5g ca

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.600 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:15


  • 5303 Färglitografi
    Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Signerad, f..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:41
  • 5311 Färglitografi
    Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Signerad, f..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:11
  • 2031 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), "Le prince de l'exil". Si..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:30
  • 5174 Färglitografi
    Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:26
  • 5418 Fat
    2 st, Ekeby, bland annat Ingrid Atterberg. Längd: ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:47
  • 5045 Fat
    Kina. Diameter: 15 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:50
  • 5372 Fat
    rostfritt, Sigurd Persson (1914-2003), Sverige. Cu..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:59
  • 4169 FÃ¥tölj
    + pall, Ekornes, skinn
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:03
  • 5181 FÃ¥tölj
    1800-tal
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:49

    5215 Herrarmbandsur

    18k guld, Certina, läderarmband

    Utrop: 3.600 kr
    Pris just nu 4.600 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:48


  • 4424 Figuriner
    2 st, Blanc de chine. Höjd: 11-13 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:46
  • 5043 Fiskassietter
    + låda, 5 + 1 delar, glas & plast, bland annat Plo..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:50
  • 4067 Flakonger
    2 st, klarglas med brodyr, samt flerfärgat glas, b..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:29
  • 5417 Fotoramar
    3 st, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 19-20 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:50
  • 5187 Fotoramar
    6 st, trä och metall, 17-25 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:36
  • 5087 Fruktfat
    Jonathan Adler, "Eve", porslin. Längd: 45 cm. Djup..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:59
  • 5152 Fruktknivar
    6 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1934. Län..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:10
  • 5230 GarderobsskÃ¥p
    Ek, Jugend. Bredd: 71 cm, djup: 49 cm, höjd: 185 c..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:50
  • 5330 Glasservis
    24 delar, slipad dekor, färgade kupor, 6 vinglas, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:31
  • 5117 Glasservisdelar
    44 delar, Kosta Boda Skruf. Höjd: 9-23 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:34
  • 5053 Glöggservis
    7 delar, Gefle. Diameter: 29 cm. Höjd: 21 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:26
  • 5096 Golvlampa
    1930- / 1950-tal. Höjd: 160cm, mässing
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:19

    4327 Takarmatur

    Rokokostil, lövformade prismor. Höjd: ca 100 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:05


  • 5026 Golvlampa
    trä, Guldfärgad. Höjd: 146 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:18
  • 4155 Golvlampor
    ett par, Lilux, Hans Eichenberger, Krom, höj/sänkb..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:27
  • 5247 Golvur
    grönmålat. Höjd: 194 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:18
  • 5428 Golvvas
    Tilgman Keramik, Marian Zawadzki (1912-1978), Sver..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:45
  • 5293 Gouache
    Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Signer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:49
  • 5020 Gräddkanna
    silver, Empire, Fryberg, invändigt förgylld. Höjd:..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:55
  • 5314 Grafiska blad
    8 st, diverse. Signerade, oramade lösa blad
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:36
  • 2047 Grafiskt blad
    Annika Elisabeth von Hausswolff (f. 1967), Sverige..//
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:33
  • 5163 Grafiskt blad
    Efter Alfred Herbert, Fishing. Bildmått: 32x70 cm,..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:08
  • 5378 Grafiskt blad
    efter Pablo Picasso, fredsduva. Bildmått: 26x36 cm..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:52
  • 2076 Grafiskt blad
    Pablo Picasso (efter), Cercle D art, Paris 1964, F..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:02
  • 2075 Grafiskt blad
    Pablo Picasso (efter). "Toros Toreros", Cercle D a..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:56

    5337 Matta

    Orientalisk, Kelim, Afghan, 200x285 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:12


  • 2074 Grafiskt blad
    Pablo Picasso (efter). Éditions Cercle D art, Pari..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:45
  • 4070 Grafiskt blad
    Ricky Tillblad, martall. Signerad, gicléetryck, nu..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:30
  • 5219 Halsband
    + hänge, silver, Torun Bülow-Hübe (1927-2004), Sve..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 9.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:44
  • 5002 Halsband
    14K guld, med stenar. Längd. Längd: 50 cm. Vikt: 7..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:36
  • 5435 Halsband med h..
    18k guld. Längd: 40 cm, vikt: 5,3g
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:20
  • 5136 Halsband med h..
    Rolf Karlsson, silver, Filminstitutet. Vikt: 40 g
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:33
  • 5404 Handväskor
    4 st, i tygfodral, DKNY
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:30
  • 5198 Hänkelvas
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans med dek..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:48
  • 5215 Herrarmbandsur
    18k guld, Certina, läderarmband
    Utrop: 3.600 kr
    Aktuellt bud: 4.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:48

    5220 Armband

    18k guld, med berlocker. Vikt: 7,6 g

    Utrop: 3.600 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:44


  • 5195 Ikon
    1900-tal, 26x22 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:07
  • 5024 Jardiniere
    Glas / nysilver. Längd: 27 cm, höjd: 21 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:57
  • 5176 Jardiniere
    Porslin/metall. Längd: 35 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:27
  • 5023 Kaffekoppar
    10 + 4 delar, Royal Grafton, "Dynasty", England
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:51
  • 5308 Kaffeservis
    3 delar, nysilver, A G Dufva. Höjd: 11-21 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:39
  • 5403 Kaffeservis
    30 delar. "Classic Rose", "Björnbär", Rosenthal. 1..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:52
  • 4106 Kaffeservis
    47 delar, Hackefors, Vinranka
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:23
  • 5402 Kaffeservisdelar
    Royal Copenhagen, Blå Blomst, 27 del
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:03
  • 5301 KakelugnsskÃ¥p
    rak modell, bemålat trä med lyckor och detaljer i ..//
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:32

    5036 Kanna

    silver, Danmark, 1897. Höjd: 26 cm, vikt: 480 gr brutto

    Utrop: 1.600 kr
    Pris just nu 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:49


  • 5137 Kakfat
    + tallrikar, 12 delar. Diameter: 21 ca
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:25
  • 5324 Kandelaber
    Nysilver, rokokostil. Höjd: 42 ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:15
  • 5139 Kanna
    + glas, 6 + 1 delar, konstglas. Höjd: 11-29 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:37
  • 4348 Kanna
    Asien, sten. Längd: 12 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:17
  • 5036 Kanna
    silver, Danmark, 1897. Höjd: 26 cm, vikt: 480 gr b..//
    Utrop: 1.600 kr
    Aktuellt bud: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:49
  • 5193 Kannor
    3 st, Gense / Bernadotte, Rostfritt
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:43
  • 5323 Karaffer
    2 delar, Achille Castiglioni, Vinäger- och oljekar..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:23
  • 5260 Kärl
    Lergods, 4 st. Höjd: 11-17 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:45
  • 5058 Karmstol
    Gustaviansk stil, bemålad
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:10

    5224 Ring

    18k guld, med pärla. Vikt: 7,2 gr brutto

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:27


  • 5240 Kista
    1700-/1800-tal. Bredd: 67 cm. Djup: 49 cm, höjd: 3..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:26
  • 5223 Klackring
    18k guld. Vikt: 7,3 gr brutto
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:19
  • 5182 Klaffbord
    1800-tal. Bredd: 54+ 2x46. Djup: 106 cm, höjd: 69 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:21
  • 5243 Klaffbprd
    England, mahogny, Queen Anne-stil, 1800-tal. Bredd..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:26
  • 4124 Klockor
    19 st, i 2 askar
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:42
  • 5411 Koffert
    Unikabox. Längd: 95 cm, djup: 55 cm, höjd: 57 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:55
  • 5041 Konstglas
    3 delar, bland annat Bertil Vallien. Höjd: 8-20 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:57
  • 5042 Konstglas
    6 delar. Höjd: 7-25 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:39
  • 4017 Koppar med fat
    Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Blå Anemon. Ara..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:38
  • 5393 Kopparpannor
    delvis med mässinghandtag, 4 st, Jeco, Diameter: 1..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:19
  • 2103 Kopparstick
    Abraham Bloteling (1640-1690) efter Bartholomeus v..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:36
  • 5103 Kopparstick
    Stockholm, yttermått inklusive ram: 38x90cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:48

    5216 Ring

    18k guld, vitguld, 0. 24ctm. Vikt: 6,5g ca

    Utrop: 3.200 kr
    Pris just nu 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:03


  • 5144 Kryddburkar
    8 st, Import. Höjd: 11-19 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:26
  • 5068 Kungörelser mm
    14 st, Karl XII, Stora nordiska kriget, Daterade 1..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:27
  • 5047 Kuriosa
    3 delar, Sybaron, dosa & ringklocka, modell äldre...//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:59
  • 5134 Lampbord
    Ett par, Gustaviansk stil, omkring 1900. Bredd: 45..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:02
  • 5344 Lampbord
    ett par. Höjd: 74 cm, diameter: 50 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:12
  • 5162 Lampbord
    med skåpdel, nutida, diameter: 46. Höjd: 70 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:17
  • 4342 Lampbord
    sengustaviansk stil, mahogny. Diameter: 57 cm. Höj..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:05
  • 5102 Lampetter
    Ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Pend..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:36
  • 5318 Litografi
    2 st. Oidentifierad Konstnär, Komposition, Signera..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:50
  • 5269 Litografi
    Cecilia Friesedahk. Signerad, numrerad 3/310, date..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:22
  • 2095 Litografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:34
  • 4033 Litografi
    Oscar Andersson. Hästar. Signerad, daterad 1968,38..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:00

    5335 Matta

    Orientalisk, Kelim, Arghan, 196x292 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:40


  • 5073 Litografi
    Spanien, "La puerta del Sol". Bildmått: 25x35 cm, ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:57
  • 5076 Litografier
    6 st, kolorerade. Bildmått: 9x6, yttermått inklusi..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:14
  • 2068 Litografisk af..
    Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. "Grand Palais..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:11
  • 5171 Ljuskrona
    Empirestil. Höjd: 50 ca
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:10
  • 3188 Ljuskrona
    Empirestil. Höjd: 60 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:02
  • 4149 Ljuskrona
    Empirestil. Höjd: 60 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:13
  • 5119 Ljuskrona
    Med prismor. Höjd: 60cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:57
  • 5354 Ljuskrona
    Prismor. Diameter: 62 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:21
  • 3253 Ljuskrona
    Rokokostil. Höjd: 50 cm ca
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:49

    5223 Klackring

    18k guld. Vikt: 7,3 gr brutto

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:19


  • 5381 Ljusstakar
    2 par, mässing. Höjd: 12-15 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:37
  • 5214 Ljusstakar
    Ett par, 1800-tal, Skultuna bruk. Diameter: 11 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:26
  • 5209 Ljusstakar
    Ett par, mässing, för 3 ljus vardera. Höjd: 27 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:29
  • 4325 Ljusstakar
    ett par, mässing, Lars Holmström (1894-1959), Sver..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:34
  • 5021 Ljusstakar
    Ett par, nysilver, kolonnformade skaft. Höjd: 15,5 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:56
  • 5126 Ljusstakar
    Ett par, Orrefors. Graverade, Höjd: 20cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:25
  • 5213 Ljusstakar
    Ett par, silver, 1857, fylld fot. Höjd: 22,5 cm. V..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:45
  • 5001 Ljusstakar
    Ett par, silver, MGAB, 1970. Höjd: 17 cm, bruttovi..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:06
  • 5106 Ljusstakar
    Ett par, Torshammars bruk, mässing och trä. Höjd: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:03

    5361 Färglitografi

    Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad HC. Signerad, numrerad 9/20. Färglitografi, bildmått: 62x88 cm, yttermått inklusive ram: 68x94 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:41


  • 5145 Ljusstake
    Josef Frank (1885-1967), Österrike. Vänskapsknuten..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:18
  • 5188 Ljusstake
    mässing. Höjd: 34 längd: 37 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:07
  • 5409 Lockurnor
    Ett par, Kina, nutida. Höjd: 36 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:49
  • 5319 Lockurnor
    Ett par, Kina. Höjd: 27 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:47
  • 5421 Lodur
    höjd: 110 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:31
  • 5237 Malmkrona
    1800-tal. Höjd: ca 55 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:23
  • 5154 Mask
    Elfenbenskusten, Senoufo, Waniogo. Höjd: 65 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:24
  • 5250 Masker
    3 st, Afrikana. Höjd: 22-30 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:29
  • 4318 Mat / kaffeser..
    72 delar, Rosenthal, Vienna
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:44
  • 5172 Matbord
    Teak. Diameter: 110 cm. Höjd: 73 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:34
  • 5395 Matsalsgrupp
    England, mahogny, 7 delar, bord + 6 stolar. Längd:..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:05
  • 5168 Matsalsgrupp
    Gustaviansk stil, 5 delar, mahogny, 2 st iläggsski..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:07

    5338 Matta

    Orientalisk, Kelim, Afghan, 200x296 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:40


  • 5156 MatsalsskÃ¥p
    Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 125 cm, djup: 47..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:17
  • 5397 MatsalsskÃ¥p
    mahogny. Bredd: 96 cm, djup: 46 cm, höjd: 173 cm, ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:12
  • 5396 MatsalsskÃ¥p
    sengustaviansk stil. Bredd: 111 cm. Djup: 38 cm. H..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:55
  • 5297 Matservis
    Rörstrand, Impero, ca 60 del
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:30
  • 5242 Matservisdelar
    ca 55 delar, Hutschenreuther Hohenberg, 12 mattall..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:34
  • 5401 Matservisdelar
    Royal Copenhagen, Blå Blomst, 28 delar
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:33
  • 4364 Matta
    Annapuna, 171x232 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:44
  • 5336 Matta
    Axeco, "Fader kung", 170x230 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:42
  • 4251 Matta
    Bochara, Ryssland, 219x271 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:35
  • 3162 Matta
    Bolia, "Loop", Ull & Bomull, 170x240 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:25
  • 5282 Matta
    Chi chi, Shirvan, 112x175 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:36
  • 5419 Matta
    Figural, 97x142 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:53

    2035 Serigrafi

    Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:01


  • 4365 Matta
    Kina, 91x52 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:45
  • 5107 Matta
    orientalisk
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:58
  • 5283 Matta
    orientalisk, 100x118 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:22
  • 4291 Matta
    orientalisk, 126x209 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:04
  • 5359 Matta
    orientalisk, 20x163 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:22
  • 4247 Matta
    orientalisk, 54x54 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:30
  • 5340 Matta
    Orientalisk, Afghan, 60x233 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:33
  • 5339 Matta
    Orientalisk, Afghan, 60x240 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:24
  • 5149 Matta
    Orientalisk, Bochara, 130x189 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:39
  • 5131 Matta
    Orientalisk, Galleri
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:28
  • 4249 Matta
    orientalisk, Galleri, 82x300 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:32
  • 5337 Matta
    Orientalisk, Kelim, Afghan, 200x285 cm
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:12

    5113 Bordslampor

    Ett par. Höjd: 77cm

    Utrop: 800 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:36


  • 5338 Matta
    Orientalisk, Kelim, Afghan, 200x296 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:40
  • 5334 Matta
    Orientalisk, Kelim, Afghan, 84x298 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:33
  • 5335 Matta
    Orientalisk, Kelim, Arghan, 196x292 cm
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:40
  • 5333 Matta
    Orientalisk, Keshan, 193x290 cm
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:33
  • 4254 Matta
    orientalisk, Nahavand, 157x254 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:40
  • 5327 Matta
    Orientalisk, Ziglar, Ariana, 174x240 cm
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:52
  • 5069 Matta
    Röllakan, Handvävd, ull, märkt CF, 140x203
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:29
  • 5040 MiniatyrbyrÃ¥
    omkring 1900. Bredd: 19 cm, djup: 8 cm, höjd: 18 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:05
  • 5412 Möbelbeslag
    diverse
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:55
  • 5328 Nattljusstakar
    Ett par, omkring 1900, Nysilver. Längd: 15 cm, höj..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:48
  • 4165 Nattygsbord
    Ett par, Sven Engström & Gunnar Myrstrand, Bodafor..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:59
  • 5013 OljemÃ¥lning
    1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:17

    5243 Klaffbprd

    England, mahogny, Queen Anne-stil, 1800-tal. Bredd: 47+ 2x49. Djup: 107 cm, höjd: 70 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:26


  • 5423 OljemÃ¥lning
    Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:04
  • 5079 OljemÃ¥lning
    Bengt Johansson (f. 1941), Sverige. "Höstsol", mon..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:45
  • 5030 OljemÃ¥lning
    Boysons, Signerad, tupp, 38x21 cm, yttermått inklu..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:54
  • 5290 OljemÃ¥lning
    Elof Ulaner (1905-1992), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:38
  • 9043 OljemÃ¥lning
    Emile Zoir (1867-1936), Sverige. Fiskeläge. Signer..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:52
  • 5291 OljemÃ¥lning
    Erik Rudestad (1899-1977), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:37
  • 5292 OljemÃ¥lning
    Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Signer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:42
  • 4183 OljemÃ¥lning
    Fritiof Strandberg (1906-1988), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:42
  • 5109 OljemÃ¥lning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad...//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:18
  • 5108 OljemÃ¥lning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad...//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:49
  • 4100 OljemÃ¥lning
    H J Topman, Man i turban, signerad. Olja på duk, 5..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:42
  • 5275 OljemÃ¥lning
    Holger Gardelius (1908-1972), "Nature morte II", 1..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:29

    5262 SkÃ¥l

    på fot, silver, 1911. Höjd: 26 cm, vikt: 450 gr ca

    Utrop: 1.200 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:38


  • 5206 OljemÃ¥lning
    Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Signerad, stille..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:23
  • 5066 OljemÃ¥lning
    Johan Arvall (f. 1944), Sverige. Signerad, Svanpar..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:26
  • 5067 OljemÃ¥lning
    Johan Arvall (f. 1944), Sverige. Signerad, tjäder...//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:03
  • 4238 OljemÃ¥lning
    Kjell Janne Wiborgh (1905-1975), Sverige. "Skånsk ..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:18
  • 5071 OljemÃ¥lning
    Leopold Fare (1926-1996), "Stilleben med rött skyn..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:36
  • 5101 OljemÃ¥lning
    Magnus Creutz (1909-1989), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:58
  • 4159 OljemÃ¥lning
    Martin Emond (1895-1965), Sverige. Signerad, 51x65..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:49
  • 5004 OljemÃ¥lning
    Martin Emond (1895-1965), Sverige. Signerad, Saxof..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:49
  • 5416 OljemÃ¥lning
    Maurice Moberg (1923-2014), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:47

    5431 Skedar

    + kaffeskedar, 18 delar, silver. Längd: 11-18, vikt: 420g ca

    Utrop: 1.800 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:52


  • 5005 OljemÃ¥lning
    Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Monogramsig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:13
  • 1038 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad Konstnär, 1700-tal, Porträtt, osigne..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:55
  • 5278 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Dragoner. Olj..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:49
  • 4081 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Marknadsscen. Signerad. Ol..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:08
  • 4410 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Marin. O..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:07
  • 5377 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Påskrift Till minne af C. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:22
  • 5295 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Polström, Högalid..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:20
  • 5094 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad R Cavaller, madon..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:35
  • 5089 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstillebe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:35
  • 4079 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad - 16, hu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:55
  • 5015 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Ryssland, oramad..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:39
  • 5379 OljemÃ¥lning
    R Kainzl, Signerad, tidningsläsare. Olja på pannå,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:04

    5101 OljemÃ¥lning

    Magnus Creutz (1909-1989), Sverige. Signerad. Olja på duk, 64x52cm, yttermått inklusive ram: 80x68cm

    Utrop: 800 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:58


  • 4050 OljemÃ¥lning
    Ragnar Engström (1905-1992), Sverige. Rosor. Signe..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:10
  • 4051 OljemÃ¥lning
    Ragnar Engström (1905-1992), Sverige. Vårvinter vi..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:13
  • 5075 OljemÃ¥lning
    Roberim, Tunisien. Signerad. Olja på duk, 45x37 cm..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:57
  • 5274 OljemÃ¥lning
    S Prisner, Signerad, Bröllop, dyk, yttermått inklu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:50
  • 5072 OljemÃ¥lning
    Sascha Bolin (1889-1967), Sverige. Kust. Signerad,..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:12
  • 5080 OljemÃ¥lning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Landskap med fig..//
    Utrop: 2.200 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:14
  • 5433 Ã–rhängen
    + ringar & brosch, 4 delar, silver. Höjd: 4,5 cm, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:58
  • 5434 Ã–rhängen
    2 par + 2 st, 18k guld, bland annat pärlor. Vikt: ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:23
  • 5218 Ã–rhängen
    ett par, 18k guld, med pärla. Höjd: 2 cm. Vikt: 2,..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:41

    5282 Matta

    Chi chi, Shirvan, 112x175 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:36


  • 5439 Parti linnedukar
    + vepor, bland annat knypplat, olika storlekar & m..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:54
  • 5438 Parti linneduk..
    olika storlekar & mönster
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:26
  • 5048 Parti silver
    11 delar, diverse. Vikt: 420g ca
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:59
  • 5261 Parti silver
    5 delar. Vikt: 350 gr
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:16
  • 5014 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:11
  • 4151 Pelarbord
    med rakspegel. Höjd: 165 ca
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:17
  • 5315 Penselvas
    Kina, porslin. Höjd: 28 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:48
  • 5114 Piedestal
    Gjutjärn. Höjd: 70cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:25
  • 5121 Piedestal
    Gustaviansk stil. Höjd: 100cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:31

    5389 ByrÃ¥

    NK Nordiska Kompaniet. Rödbetsad furu med beslag av mässing. Brickmärkt Verkstäder, Nyköping. Bredd: 100 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 86 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:44


  • 5148 Piedestal
    omkring 1900, furu. Diameter: 33. Höjd: 72 cm
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:32
  • 5368 Piedestal
    trä. Höjd: 95 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:34
  • 5183 Pinnstolar
    ett par
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:19
  • 5031 PipskÃ¥p
    + utensilier, (pipor mm)
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:09
  • 5056 Plafond
    Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors. Gla..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:44
  • 5325 Prispokal
    nysilver, Jugend, 1911. Höjd: 40 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:08
  • 5084 Reliefplatta
    metall, Susanna i badet, 11x16 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:41
  • 5064 Relieftavla / ..
    Vincent Oreilly, aluminium, ej signerad, oramad, 1..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:53
  • 5224 Ring
    18k guld, med pärla. Vikt: 7,2 gr brutto
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:27
  • 5436 Ring
    18k guld, med stenar. Vikt: 2,2g brutto
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:33
  • 5437 Ring
    18k guld, saknar stenar. Vikt: 3,7g
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:49
  • 5216 Ring
    18k guld, vitguld, 0. 24ctm. Vikt: 6,5g ca
    Utrop: 3.200 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:03

    5048 Parti silver

    11 delar, diverse. Vikt: 420g ca

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:59


  • 5217 Ring
    18k guld, vitguld, o. 48c. Vikt: 3,5g ca
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 4.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:15
  • 5135 Ring
    20k. Vikt: 3,3g ca
    Utrop: 1.600 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:23
  • 5222 Ringar
    3 st, 18k guld, 11. 7 gr ca
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:04
  • 5239 Rullklaffsekre..
    mahogny, 1800-tal. Bredd: 122 cm, djup: 55 cm, höj..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:52
  • 5227 Ryamatta
    Leena-Kaisa Halme, Kehrä (Trissan), Finland, 110x1..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:35
  • 5095 Sabel
    Arabisk, dekor med pärlemo, mässing, med balja. Lä..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:50
  • 4368 Sablar
    2 st, 1900-tal, en med balja och mässing/trähandta..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:59
  • 5245 Salongsbord
    med klaffar, 1800-tal. Bredd: 97+ 2x30. Djup: 69 c..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:50
  • 3227 Salongsgrupp
    3 delar, Louis Xvi-stil. Längd: 126 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:45

    5145 Ljusstake

    Josef Frank (1885-1967), Österrike. Vänskapsknuten, Firma Svenskt Tenn. Mässing. Bredd 20,5 cm. Höjd: 14,5 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:18


  • 5253 Samekniv
    Sign EP. Längd: 29 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:40
  • 5256 Sameknivar
    2 st, Signerade Längd: 23-24 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:09
  • 5254 Sameknivar
    2 st. Längd: 23-28 ca
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:59
  • 5257 Sameknivar
    3 st. Längd: 10-14 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:05
  • 5184 Scarf
    Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige.
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:41
  • 5248 Schatull
    mahogny. Längd: 76 cm. Djup: 45 cm, höjd: 48 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:11
  • 2084 Serigrafi
    Equipo Cronica, (Spanien 1965-1981). Komposition. ..//
    Utrop: 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:43
  • 2035 Serigrafi
    Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, Ea..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:01
  • 5097 Serveringsvagn
    rotting och glas. Längd: 60 cm. Djup: 41 cm, höjd:..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:39
  • 4141 Servisdelar
    13+ 9 delar, Rörstrand, Japan. Diameter: 18-21 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:15
  • 5398 Servisdelar
    Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rö..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:28
  • 5179 Sideboard
    Ek. Längd: 136 cm, djup: 46 cm, höjd: 92 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:35

    5285 Dagbädd

    Kenneth Bergenblad (f. 1954), Sverige. Soffa, "Junker", Dux, formgiven 1971. Längd: 205 cm. Djup: 90 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:29


  • 5406 Sidobord
    hyllplan i rotting, toppskiva i marmor. Bredd: 83 ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:06
  • 4135 SkÃ¥l
    + tedosa med lock, Meissen/Fürstenberg. Längd: 11 ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:00
  • 4350 SkÃ¥l
    Äggskalsporslin, Kina. Höjd: 8 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:20
  • 5262 SkÃ¥l
    på fot, silver, 1911. Höjd: 26 cm, vikt: 450 gr ca
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:38
  • 5027 SkÃ¥l med lock
    Kina, dekor i underglasyrblått. Diameter: 16,5 cm,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:21
  • 5070 SkÃ¥l pÃ¥ kolonner
    CG Hallberg, omkring 1900, nysilver, glasinsats, d..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:11
  • 5197 SkÃ¥lar
    Keramik, 4 delar, Ursula Schneider. Diameter: 15 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:26
  • 5408 SkÃ¥lar med lock
    Ett par, Kina, nutida, diameter: 23, höjd: 23 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:37
  • 5331 Skänk
    1800-tals replica, (nutida), SELVA Spanien. Bredd:..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:10
  • 5160 SkÃ¥p
    1960-tal, inredning med hyllor & lådor. Bredd: 92 ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:23
  • 5431 Skedar
    + kaffeskedar, 18 delar, silver. Längd: 11-18, vik..//
    Utrop: 1.800 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:52
  • 5364 Skolplanscher
    12 st, 1946,41x58 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:21

    5261 Parti silver

    5 delar. Vikt: 350 gr

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:16


  • 5234 Skrin
    Allmoge. Längd: 50 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:33
  • 5238 Skrin
    på underrede. Längd: 38 cm. Djup: 30 cm, höjd: 58 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:29
  • 5153 Skrivbord
    + hurts, 2 delar, furu. Bredd: 95 + 43, djup: 58 c..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:34
  • 5159 Skrivbord
    Gustaviansk stil, omarbetat, bemålat. Bredd: 130 c..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:49
  • 4003 Skrivbordslampa
    Louis Poulsen, "IT". Ställbar stomme av lackerad m..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:40
  • 5037 Skulptur
    + kartusch, metall och trä. Höjd: 13-16 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:19
  • 5142 Skulptur
    Ã…sa Ardin Kedja (f. 1939), Sverige. Kalksten, Gotl..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:35
  • 4086 Skulptur
    Byst i marmor, två flickor. Bredd: 30 cm, höjd: 34 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:04
  • 4140 Skulptur
    David Wretling (1901-1986), Sverige, lergods, kryp..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:14
  • 5191 Skulptur
    Emil Näsvall (1908-1965), Sverige. Flickhuvud. Sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:14
  • 5022 Skulptur
    Fågel, stengods. Längd: 10 cm. Höjd: 7 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:52
  • 5192 Skulptur
    Georg Ganmar (1916-1976), Sverige. Brons, RÃ¥djur, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:22

    5002 Halsband

    14K guld, med stenar. Längd. Längd: 50 cm. Vikt: 7,3 g

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:36


  • 5273 Skulptur
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. "Les deux arb..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:16
  • 4404 Skulptur
    Kachina Doll, bemålad trä med fjädrar, "Eagle". Si..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:45
  • 5266 Skulptur
    Lergods. Höjd: 34 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:48
  • 4286 Skulptur
    Marmor, tvådelad. Höjd: 24 cm inkl sockel
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:44
  • 4208 Skulptur
    Tjur, mässing. Längd: 20 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:35
  • 5140 Skulptur
    Victoriansk, man på häst, 36x25 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:30
  • 5386 Skulpturer
    2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverig..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:26
  • 4346 Skulpturer
    2 st, Paul Hoff respektive Boris Stojkoff. Gustavs..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:14
  • 5263 Skulpturer
    4 st, Afrikana. Höjd: 18-22 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:28
  • 5125 Skulpturer
    5 delar, Afrika. Höjd: 5-26cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:11
  • 5100 Skylt
    längd: 110cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:21
  • 5169 Slagbord
    delvis bemålat. Bredd: 42 + 2x60, djup: 77 cm, höj..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:30

    5228 Ljuskrona

    Gustaviansk stil. Höjd: 70 ca

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:12


  • 5286 Soffa
    längd: 160 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:27
  • 4337 Soffbord
    bredd: 160 cm. Djup: 90 cm, höjd: 60 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:58
  • 5415 Soffbord
    Butlers tray. Bredd: 120 cm, djup: 88 cm, höjd: 54 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:53
  • 5348 Soffbord
    glas och metall. Bredd: 152 cm, djup: 85 cm, höjd:..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:55
  • 5158 Soffbord
    mahogny. Bredd: 130 cm, djup: 70 cm, höjd: 52 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:45
  • 5306 Soffbord
    med stenskiva. Diameter: 80 cm. Höjd: 46 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:02
  • 4154 Soffbord
    med utdragsskivor, Aristokrat, Bra Bohag, Tingströ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:24
  • 5057 Soffbord
    nutida, diameter: 78, höjd: 45 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:47
  • 5166 Spegel
    1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:13

    2019 Färglitografi

    Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numrerad 34/300, med applikation, skridskoåkare, Färglitografi. Bladets mått: 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:13


  • 5164 Spegel
    1960-tal, teak, 118x34 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:55
  • 5388 Spegel
    Rödbetsad. Höjd: 130 cm. Bredd: 90 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:43
  • 5165 Spegel
    rokokostil, 48x39 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:27
  • 5017 Spegellampetter
    ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:24
  • 5018 Spegellampetter
    ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:49
  • 5019 Spegellampetter
    ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:27
  • 5196 SpegelplatÃ¥er
    3 st, Genombruten mässingskant, tassfötter. Diamet..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:58
  • 4219 Spel
    3 delar, Teak, Danmark
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:19
  • 3050 Ställning
    för tillverkning av spetteka, 1800-tal. Längd: 90 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:47

    5201 TorrnÃ¥lsetsning

    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Ur "La Vénus aux Fourrures". Signerad, numrerad 26/145. Tryckt av Etienne-Denis Braillard, utgiven av Argillet, Paris. Bladstorlek 38x28,5 cm. (Japan papper med Dalis blindstämpel), yttermått inklusive ram: 45x34 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:33


  • 4118 Stolar
    2 st, Vico Magistretti (1920-2006), Italien. "Silv..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:41
  • 5365 Stolar
    4 st
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:25
  • 4185 Stolar
    4 st, Karl Johanstil, björk
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:51
  • 5345 Stolar
    4 st, mahogny
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:56
  • 3420 Stolar
    4 st, Sengustavianska, provinsarbete, kompletterade
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:01
  • 5244 Stolar
    5 st, England, 1800-tal
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:06
  • 4167 Stolar
    5+ 2 st, 1800-tal
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:01
  • 3198 Stolar
    6 st, David Rosén, fast stoppad klädd sits och ryg..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:50
  • 5060 Stolar
    Ett par, 1800-tal, Gustaviansk stil
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:28
  • 5059 Stolar
    Ett par, Gustaviansk stil
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:56
  • 4084 Stolar
    ett par, Sengustavianska provinsarbeten. Genombrut..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:39
  • 4005 Ströare
    3 st, Gucci, Metall. Höjd: 4,5-7,5
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:43

    5003 Tallrikar

    Kina. Diameter: 23 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:36


  • 5264 Ströare
    3 st, silver, England. Höjd: 7-8 cm. Vikt: 9,7 g
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:04
  • 5329 Supkoppar
    + servettringar, 6 + 2 delar, Silver (800), Tyskla..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:46
  • 5343 Svärd
    Arabiskt. Längd: 89 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:25
  • 5061 Taburett
    Karl johan. Längd: 47 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:22
  • 5143 Taburett
    Karl Johanstil, björk. Längd: 68 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:40
  • 5405 Takarmatur
    1930-tal, funkis, trä, 4 ljusarmar i krom, kupor i..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:17
  • 4035 Takarmatur
    9 ljusarmar, mässing. Diameter: 60 cm. Höjd: 80 cm..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:30
  • 5233 Takarmatur
    Funkis. Höjd: 30 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:59
  • 5082 Takarmatur
    Glaskupa / mässing, nutida. Höjd: 55 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:22
  • 5081 Takarmatur
    globlampa, glas / metall. Höjd: 63 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:24
  • 4025 Takarmatur
    grönpatinerad mässing, 6 ljusarmar, med skärmar i ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:11
  • 4419 Takarmatur
    Louis Poulsen, design: Vilhelm Wohlart, "Satellit"..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:35

    4331 HörnvitrinskÃ¥p

    Karl Johan, björk. Höjd: 202 cm, nyckel

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:47


  • 5363 Takarmatur
    Luxus. Diameter: 45 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:41
  • 5355 Takarmatur
    med prismor. Diameter: 33 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:56
  • 5353 Takarmatur
    med prismor. Diameter: 42 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:30
  • 5356 Takarmatur
    med prismor. Diameter: ca 40 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:01
  • 4343 Takarmatur
    med prismor. Diameter: ca 45 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:07
  • 5229 Takarmatur
    med prismor. Höjd: 30 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:51
  • 5284 Takarmatur
    Metall. Rydéns, Höjd: 60 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:26
  • 5352 Takarmatur
    Prismor. Höjd: 50 ca
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:18
  • 4150 Takarmatur
    Prismor. Höjd: 55 ca
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:14
  • 4327 Takarmatur
    Rokokostil, lövformade prismor. Höjd: ca 100 cm
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:05
  • 5155 Tallrikar
    4 st, Kina. Diameter: 26 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:37
  • 5046 Tallrikar
    Ett par, Meissen, genombruten dekor, diameter: 21 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:51

    5334 Matta

    Orientalisk, Kelim, Afghan, 84x298 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:33


  • 5003 Tallrikar
    Kina. Diameter: 23 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:36
  • 3213 Teckning
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, på..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:17
  • 4229 Teglas
    10 st, Finland. Höjd: 8 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:52
  • 5249 Tenn
    4 delar. Diameter: 22-31, höjd: 44 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:22
  • 5141 Terrin
    Fågel, Italien. Längd: 50 cm, höjd: 24 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:10
  • 5049 Teskedar
    12 st, silver, Franska Liljan. Längd: 14,5 ca, vik..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:22
  • 5281 Textilfragment
    2 st, Ramade, Sydamerika. Bildmått: 8x15-13x21 cm,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:46
  • 5199 Tidskrifter
    9 st, Derrière le miroir, Maeght 1950-70-tal, 38x2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:29
  • 5167 Toilettebord
    + pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:48
  • 5044 Tomteterrin
    omkring 1900, porslin. Längd: 23 cm, höjd: 14 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:11
  • 5201 TorrnÃ¥lsetsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Ur "La Vénus a..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:33
  • 5288 TorrnÃ¥lsgravyr
    Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:02

    2036 Färglitografi

    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i skål. Signerad, färglitografi, numrerad 125/150, daterad -89, bladets mått: 84x60 cm, yttermått inklusive ram: 87x64 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:48


  • 5387 TrälÃ¥dor
    2 st. Höjd: 30-45 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:19
  • 5007 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:17
  • 5006 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:43
  • 5009 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:08
  • 5008 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:43
  • 5124 Väggbonad
    Inger af Klercker, 63x100cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:11
  • 5241 Vägghylla
    1800-tal. Bredd: 60 cm. Djup: 15 cm, höjd: 66 cm, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:15
  • 5161 Vägglystrar
    Ett par, med prismor. Höjd: 37 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:08
  • 5407 Väggpendyl
    1890-tal. Höjd: 120 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:43

    1038 OljemÃ¥lning

    Oidentifierad Konstnär, 1700-tal, Porträtt, osignerad. Duk. 77x 63 cm, yttermått inklusive ram: 96x83 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 19:55


  • 5016 Väggrelief
    Paul Sevehon. Signerad, daterad 1973, blandteknik,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:38
  • 5424 Väggreliefer
    2 st, Willi Fischer (1925-2019), Sverige. Keramik,..//
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:49
  • 4142 Väggskulptur
    David Wretling (1901-1986), Sverige. Terrakotta, m..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:15
  • 5138 Väggur
    Denier, metall, Louis XVI-stil, 43x20 cm, nyckel
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:22
  • 5231 Värja
    Fäderneslandet. Längd: 94 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:59
  • 5232 Värja
    längd: 99 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:17
  • 5265 Vas
    Kina, Blåvit. Höjd: 17 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:21
  • 5385 Vas
    konstglas, Signerad. Höjd: 30 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:32
  • 4399 Vas
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Tröja, Rörstrand..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:32
  • 5414 Vas
    silver, Gillgren+ servettring. Längd: 4 cm, höjd: ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:21
  • 4201 Vinglas
    21 st, Silvia, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverig..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:23
  • 5146 Vinglas
    Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:12

    5017 Spegellampetter

    ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgylld, avlång med uppsvängt genombrutet krön. Svängd ljusarm av mässing, 58x16 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:24


  • 5151 Ytterfoder
    5 delar, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavs..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:54
  • 5320 Ytterfoder
    Kina, nutida. Diameter: 26 cm, höjd: 23 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:04
  • 5317 Ytterfoder
    med hänklar, Kina, porslin. Diameter: 16,5. Höjd: ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 19:06
  • 5322 Ytterfoder
    omkring 1900, Rörstrand, Tre kronor. Diameter: 28 ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 18:46
  • 5316 Ytterfoder med..
    2 delar, Kina. Diameter: 28 cm, höjd: 24 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    29 april kl 20:33




Ladda ner broschyr