Visning: fredag 26/4, lördag 27/4, söndag 28/4 och måndag 29/4
veckoauktion den 29 april 2024
Visning: fredag 26/4, lördag 27/4, söndag 28/4 och måndag 29/4
-
5225 Armband
18k guld. Vikt: 39 gr
Utrop: 16.000 kr
Pris just nu 19.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 18:06
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49 -
5268 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1931, bl..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:01 -
5012 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, man med vattenpi..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:52
-
5088 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Stadsmotiv. Signerade, ora..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:07 -
5065 Akvareller
2 st, Fjärilar, Signerade, 6x6, akvarell, yttermåt..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:12 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:56
-
5083 Ampel
Alabaster. Diameter: 40 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:23 -
5346 Ampel
Alabaster. Diameter: 45 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:01 -
4037 Appliquer
3 st, rokokostil, mässing. Diameter: 25 cm, höjd: ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:44
-
5219 Halsband
+ hänge, silver, Torun Bülow-Hübe (1927-2004), Sverige, för Konsthantverkarna. Diameter: 14,5x15,5. Vikt: 40g
Utrop: 1.500 kr
Pris just nu 9.200 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:44
-
4311 Arbetsbord
med Perstorpsskiva, 2 st lådor. Bredd: 142 cm. Dju..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:52 -
5429 Armband
18k guld, med berlock. Vikt: 12g ca
Utrop: 5.000 kr
Aktuellt bud: 6.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:08 -
5430 Armband
18k guld, med berlocker. Vikt: 19g brutto
Utrop: 7.000 kr
Aktuellt bud: 6.400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:37
-
5220 Armband
18k guld, med berlocker. Vikt: 7,6 g
Utrop: 3.600 kr
Aktuellt bud: 3.800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:44 -
5225 Armband
18k guld. Vikt: 39 gr
Utrop: 16.000 kr
Aktuellt bud: 19.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:06 -
5116 Armring
+ broscher, Kalevala Koru, Finland. 5 delar, brons..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:57
-
4020 Armring
Elis Kauppi (1921-2004), Sterlingsilver, kristall,..//
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:44 -
5185 Ã…rsur
höjd: 30 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:48 -
5321 Ã…rsur
kundo, kupa av glas. Höjd: 29 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:20
-
5258 Ã…rsur
mässing, med glaskupa. Höjd: 25 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:08 -
5025 Assietter
12 st, Grindley, England
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50 -
5063 Bankett
omkring 1900, bemålad. Längd: 65 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:24
-
5301 Kakelugnsskåp
rak modell, bemålat trä med lyckor och detaljer i mässing. Bredd: 79 cm. Djup: 53 cm, höjd: 242 cm
Utrop: 10.000 kr
Pris just nu 7.200 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:32
-
3175 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:08 -
3176 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:08 -
5062 Bellmanstol
omkring 1800, Signerad NAS
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:42
-
5033 Bestick
16 delar, silver, Chippendale. Längd: 18-22, vikt:..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16 -
5189 Bestick
nysilver, ca 50 del
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:07 -
5035 Bestick
silver, diverse, 17 delar. Längd: 10,5-19,5, vikt:..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:54
-
5128 Bestickuppsätt..
30 delar, stål
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:28 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:55 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49
-
4098 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. "Fröken Anna". Sig..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:31 -
4097 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:30 -
4096 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:24
-
5327 Matta
Orientalisk, Ziglar, Ariana, 174x240 cm
Utrop: 10.000 kr
Pris just nu 7.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 18:52
-
5074 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Kustvy. Signerad, blandtek..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:13 -
5090 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Kvinna, ej signerad. Bland..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:25 -
5093 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Studie. Signerad, daterad ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:35
-
5157 Blandteknik
R Broms. Signerad, daterad Verbier 1979. Blandtekn..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:33 -
5272 Blandteknik
Tuka Jadhav. Signerad, blandteknik, daterad 92. Bl..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:33 -
4105 Blandteknik / ..
5 st, Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:13
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:54 -
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05 -
5092 Bokverk
6 band, "Tusen och en natt", Malmö 1941,26x20 cm
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:22
-
4203 Bonader
2 st, Textil, 30x40 ca
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:26 -
5392 Bonsaiträd
persikor, sten. Höjd: 47 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:20 -
4038 Bord
1900-tal, uppfällbart lock. Bredd: 78 cm, djup: 52..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:57
-
5221 Halskedja
18k guld. Längd: 50 cm, vikt: 13,2g ca
Utrop: 5.600 kr
Pris just nu 6.600 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 18:01
-
5115 Bord
Trä, med elefanter. Höjd: 65cm, diameter: 45cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:04 -
4023 Bordslampa
Per Sundstedt, "Mars", Ateljé Lyktan Åhus. Höjd: 5..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05 -
5028 Bordslampa
Porslin. Höjd: 49 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:35
-
5399 Bordslampfot
Onyx. Höjd: 37 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:36 -
5210 Bordslampfot
Zink, Kvinna. Höjd: 53 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:37 -
5204 Bordslampfötter
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, gla..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:18
-
5200 Bordslampfötter
Ett par, Bergboms, mässing. Höjd: 46 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:27 -
5252 Bordslampor
ett par, Keramik. Höjd: 58 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:47 -
5410 Bordslampor
Ett par, nutida, dekor med drakar. Höjd: 60 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:43
-
5113 Bordslampor
Ett par. Höjd: 77cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:36 -
5177 Bricka
Försilvrad. Lars Holmström (1894-1959), Sverige. A..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:13 -
3367 Brosch
Anna Petrus (1886-1949), Sverige. Lejon. Längd: 3,..//
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:16
-
5430 Armband
18k guld, med berlocker. Vikt: 19g brutto
Utrop: 7.000 kr
Pris just nu 6.400 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:37
-
5400 Buljongkoppar
med fat, 8 st, Royal Copenhagen, Blå Blomst
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:07 -
5236 Burk
Gjutjärn, märkt 1788. Höjd: 15 cm, diameter: 14 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:59 -
5259 Burkar
2 st, Kina. Höjd: 11-11,5
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:59
-
5170 Byrå
5-lådig. Bredd: 82 cm, djup: 46 cm, höjd: 10 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:33 -
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11 -
5389 Byrå
NK Nordiska Kompaniet. Rödbetsad furu med beslag a..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:44
-
5127 Champagneglas
6 st. Höjd: 28cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:18 -
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:44 -
5032 Coasters
6 st, silver, 1945, diameter, 8. Vikt: 260 gr
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
5276 Collage
Alf Olsson (f. 1925), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10 -
5285 Dagbädd
Kenneth Bergenblad (f. 1954), Sverige. Soffa, "Jun..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:29 -
5347 Dagbädd
nutida. Längd: 200 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:07
-
5429 Armband
18k guld, med berlock. Vikt: 12g ca
Utrop: 5.000 kr
Pris just nu 6.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:08
-
5194 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm, höjd: 21 cm
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:55 -
5129 Dekorelement
2 st, Asiatiska, nutida, trä, 92x92 ca
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:30 -
5173 Diadem
Förgyllt sterlingsilver, med ametister. Längd: 14 ..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:15
-
5085 Dolkar
+ yxa, 3 delar, metall / trä. Längd: 40-80 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03 -
5178 Dosor
ett par, silver London. Diameter: 9 cm. Vikt: 124g..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:55 -
5034 Druvsax
silver, Georg Jensen. Längd: 14 cm. Vikt: 55 gr br..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:47
-
5332 Eldslagningssten
Neolitisk. Längd: 9 cm
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:35 -
5180 Emmafåtölj
Plysch
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:47 -
5394 Emmafåtöljer
ett par, 1890-tal
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13
-
4340 Emmafåtöljer
Ett par, röda
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:01 -
4330 Etagebord
1880-tal, mahogny. Bredd: 60 cm. Djup: 43 cm, höjd..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:46 -
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16
-
5222 Ringar
3 st, 18k guld, 11. 7 gr ca
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 5.800 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:04
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58 -
5091 Etsning
Oidentifierad konstnär. Fågel, kolorerad. Bildmått..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:11
-
5289 Etsning
Triptyk, Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Sign..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:25 -
5205 Etsningar
2 st, Axel Hamborn (1892-1987), Sverige. Signerade..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:36 -
5054 Etsningar
2 st, Marin, Schauberg & Albe, yttermått inklusive..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:29
-
5294 Etsningar
5 st + 1 st färglitografi, Lennart Glemme (f. 1927..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:48 -
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11 -
5341 Etsningar
6 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:16
-
2084 Serigrafi
Equipo Cronica, (Spanien 1965-1981). Komposition. Signerad, daterad - 68, numrerad, 9/100. Silkscreen, bildmått: 55x38 cm, yttermått inklusive ram: 71x53 cm
Utrop: 7.000 kr
Pris just nu 5.800 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:43
-
4271 Etsningar
7 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Yttermåt..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:04 -
5358 Etuier
2 st, silver, Axel Holm, Danmark. Längd: 6,5-7,5, ..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:09 -
5132 Fällbord
1800-tal, mahogny. Bredd: 73 cm, djup: 45 cm, höjd..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:41
-
4157 Fällbord
Intarsia. Diameter: 53 cm, höjd: 74 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:39 -
2089 Färgetsning
Johnny Friedlaender (1912-1992), "Deux Arbres", Si..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:52 -
5300 Färgetsning
Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsign..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03
-
5333 Matta
Orientalisk, Keshan, 193x290 cm
Utrop: 8.000 kr
Pris just nu 5.800 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:33
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:22 -
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13 -
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53
-
5425 Färglitografi
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård, "Juni". ..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:58 -
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34 -
5212 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, EA upp..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:07
-
5211 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:54 -
2002 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26 -
5360 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:46
-
2077 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:45 -
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:25 -
2073 Färglitografi
Francois Arnal (1924-2012), komposition. Signerad,..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:40
-
5033 Bestick
16 delar, silver, Chippendale. Längd: 18-22, vikt: 860 gr
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 5.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:16
-
5077 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Sailors grave"...//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:01 -
5078 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:55 -
5371 Färglitografi
Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
-
5296 Färglitografi
Hans Ekvall (f. 1918), Sverige. Blomsterstilleben,..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:08 -
5390 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. Signerad, numr..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:50 -
2016 Färglitografi
Ian Rusth (f. 1950), Sverige. "Röd mjölk". Signera..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
-
4180 Färglitografi
Jørgen Nash (1920-2004), Danmark. Signerad, numrer..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:34 -
4236 Färglitografi
Karl Granquist (1921-1994), Finland. "Dimanche". S..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:12 -
5391 Färglitografi
Karl Korab. Signerad, numrerad 123/200. Färglitogr..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
5361 Färglitografi
Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:41 -
5375 Färglitografi
Lars Pirak (1932-2008), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:30 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:43
-
2047 Grafiskt blad
Annika Elisabeth von Hausswolff (f. 1967), Sverige. Utan titel, 2021. Signerad, numrerad 11/50, daterad 2021. Digitalt collage. Fine art print på matt bomullspapper. Ur "Edition no 7" för Moderna Museets vänner 2021. Bildmått: ca 42x30 cm. Bladets mått: 48x33cm, oramat löst blad i en specialdesignad förpackning
Utrop: 6.500 kr
Pris just nu 4.800 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:33
-
2081 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:31 -
2070 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Diptyk. Signerad..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:53 -
5384 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:51
-
5382 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:54 -
5373 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:43 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:54 -
5369 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:14 -
2069 Färglitografi
Max Book (f. 1953), Ryttare. Signerad, numrerad EA..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:34
-
2030 Färglitografi
Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Stilleben. Sign..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:30 -
4093 Färglitografi
Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Hus. Signerad,..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:06 -
5312 Färglitografi
Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. "Blåsippa o..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:21
-
5344 Lampbord
ett par. Höjd: 74 cm, diameter: 50 cm
Utrop: 1.000 kr
Pris just nu 4.800 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:12
-
2045 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:33 -
2051 Färglitografi
Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:33 -
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:48
-
2043 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition...//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:00 -
4234 Färglitografi
Pontus Carle (f. 1955), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03 -
5055 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:50
-
2017 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:43 -
5175 Färglitografi
Rikard Mortensen. Signerad, numrerad 53/75, datera..//
Utrop: 1.600 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:45 -
5440 Färglitografi
Rolf Steinberg. Signerad, numrerad 43/70, daterad ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:28
-
5383 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:56 -
5302 Färglitografi
Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Fruktkorg, ..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:59 -
5305 Färglitografi
Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Komposition..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:08
-
5217 Ring
18k guld, vitguld, o. 48c. Vikt: 3,5g ca
Utrop: 5.000 kr
Pris just nu 4.600 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 18:15
-
5303 Färglitografi
Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Signerad, f..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:41 -
5311 Färglitografi
Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Signerad, f..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11 -
2031 Färglitografi
Théo Tobiasse (f. 1927), "Le prince de l'exil". Si..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:30
-
5174 Färglitografi
Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26 -
5418 Fat
2 st, Ekeby, bland annat Ingrid Atterberg. Längd: ..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:47 -
5045 Fat
Kina. Diameter: 15 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
5372 Fat
rostfritt, Sigurd Persson (1914-2003), Sverige. Cu..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:59 -
4169 Fåtölj
+ pall, Ekornes, skinn
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03 -
5181 Fåtölj
1800-tal
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49
-
5133 Fåtölj
Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. "Li..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11 -
4328 Fåtölj
Nyrokoko, på trissor
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:42 -
5122 Fåtöljer
Ett par
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:06
-
5215 Herrarmbandsur
18k guld, Certina, läderarmband
Utrop: 3.600 kr
Pris just nu 4.600 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 18:48
-
4424 Figuriner
2 st, Blanc de chine. Höjd: 11-13 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:46 -
5043 Fiskassietter
+ låda, 5 + 1 delar, glas & plast, bland annat Plo..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
4067 Flakonger
2 st, klarglas med brodyr, samt flerfärgat glas, b..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:29
-
5417 Fotoramar
3 st, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 19-20 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50 -
5187 Fotoramar
6 st, trä och metall, 17-25 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:36 -
5087 Fruktfat
Jonathan Adler, "Eve", porslin. Längd: 45 cm. Djup..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:59
-
5152 Fruktknivar
6 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1934. Län..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:10 -
5230 Garderobsskåp
Ek, Jugend. Bredd: 71 cm, djup: 49 cm, höjd: 185 c..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:50 -
5330 Glasservis
24 delar, slipad dekor, färgade kupor, 6 vinglas, ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:31
-
5117 Glasservisdelar
44 delar, Kosta Boda Skruf. Höjd: 9-23 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:34 -
5053 Glöggservis
7 delar, Gefle. Diameter: 29 cm. Höjd: 21 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:26 -
5096 Golvlampa
1930- / 1950-tal. Höjd: 160cm, mässing
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:19
-
4327 Takarmatur
Rokokostil, lövformade prismor. Höjd: ca 100 cm
Utrop: 5.000 kr
Pris just nu 4.400 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:05
-
5026 Golvlampa
trä, Guldfärgad. Höjd: 146 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:18 -
4155 Golvlampor
ett par, Lilux, Hans Eichenberger, Krom, höj/sänkb..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:27 -
5247 Golvur
grönmålat. Höjd: 194 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
-
5428 Golvvas
Tilgman Keramik, Marian Zawadzki (1912-1978), Sver..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:45 -
5293 Gouache
Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Signer..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49 -
5020 Gräddkanna
silver, Empire, Fryberg, invändigt förgylld. Höjd:..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55
-
5314 Grafiska blad
8 st, diverse. Signerade, oramade lösa blad
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:36 -
2047 Grafiskt blad
Annika Elisabeth von Hausswolff (f. 1967), Sverige..//
Utrop: 6.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:33 -
5163 Grafiskt blad
Efter Alfred Herbert, Fishing. Bildmått: 32x70 cm,..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:08
-
5378 Grafiskt blad
efter Pablo Picasso, fredsduva. Bildmått: 26x36 cm..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:52 -
2076 Grafiskt blad
Pablo Picasso (efter), Cercle D art, Paris 1964, F..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:02 -
2075 Grafiskt blad
Pablo Picasso (efter). "Toros Toreros", Cercle D a..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:56
-
5337 Matta
Orientalisk, Kelim, Afghan, 200x285 cm
Utrop: 5.000 kr
Pris just nu 3.800 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 18:12
-
2074 Grafiskt blad
Pablo Picasso (efter). Éditions Cercle D art, Pari..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:45 -
4070 Grafiskt blad
Ricky Tillblad, martall. Signerad, gicléetryck, nu..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:30 -
5219 Halsband
+ hänge, silver, Torun Bülow-Hübe (1927-2004), Sve..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 9.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:44
-
5002 Halsband
14K guld, med stenar. Längd. Längd: 50 cm. Vikt: 7..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:36 -
5435 Halsband med h..
18k guld. Längd: 40 cm, vikt: 5,3g
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:20 -
5136 Halsband med h..
Rolf Karlsson, silver, Filminstitutet. Vikt: 40 g
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:33
-
5432 Halsband med k..
2 st. Höjd: 2-4 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
5221 Halskedja
18k guld. Längd: 50 cm, vikt: 13,2g ca
Utrop: 5.600 kr
Aktuellt bud: 6.600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:01 -
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Utrop: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
5404 Handväskor
4 st, i tygfodral, DKNY
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:30 -
5198 Hänkelvas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans med dek..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:48 -
5215 Herrarmbandsur
18k guld, Certina, läderarmband
Utrop: 3.600 kr
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:48
-
5220 Armband
18k guld, med berlocker. Vikt: 7,6 g
Utrop: 3.600 kr
Pris just nu 3.800 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:44
-
5104 Hörnskåp
höjd: 235cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:43 -
4331 Hörnvitrinskåp
Karl Johan, björk. Höjd: 202 cm, nyckel
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:47 -
5366 Hylla
Kajsa och Nils Strinning, "String", 3 hyllplan, gr..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:28
-
5195 Ikon
1900-tal, 26x22 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:07 -
5024 Jardiniere
Glas / nysilver. Längd: 27 cm, höjd: 21 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:57 -
5176 Jardiniere
Porslin/metall. Längd: 35 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:27
-
5023 Kaffekoppar
10 + 4 delar, Royal Grafton, "Dynasty", England
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:51 -
5308 Kaffeservis
3 delar, nysilver, A G Dufva. Höjd: 11-21 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:39 -
5403 Kaffeservis
30 delar. "Classic Rose", "Björnbär", Rosenthal. 1..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:52
-
4106 Kaffeservis
47 delar, Hackefors, Vinranka
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:23 -
5402 Kaffeservisdelar
Royal Copenhagen, Blå Blomst, 27 del
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:03 -
5301 Kakelugnsskåp
rak modell, bemålat trä med lyckor och detaljer i ..//
Utrop: 10.000 kr
Aktuellt bud: 7.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:32
-
5036 Kanna
silver, Danmark, 1897. Höjd: 26 cm, vikt: 480 gr brutto
Utrop: 1.600 kr
Pris just nu 3.400 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 18:49
-
5137 Kakfat
+ tallrikar, 12 delar. Diameter: 21 ca
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:25 -
5324 Kandelaber
Nysilver, rokokostil. Höjd: 42 ca
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:15 -
5139 Kanna
+ glas, 6 + 1 delar, konstglas. Höjd: 11-29 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:37
-
4348 Kanna
Asien, sten. Längd: 12 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5036 Kanna
silver, Danmark, 1897. Höjd: 26 cm, vikt: 480 gr b..//
Utrop: 1.600 kr
Aktuellt bud: 3.400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49 -
5193 Kannor
3 st, Gense / Bernadotte, Rostfritt
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:43
-
5323 Karaffer
2 delar, Achille Castiglioni, Vinäger- och oljekar..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:23 -
5260 Kärl
Lergods, 4 st. Höjd: 11-17 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:45 -
5058 Karmstol
Gustaviansk stil, bemålad
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:10
-
5310 Karmstolar
2 st, Rokokostil
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:22 -
5362 Karmstolar
Ett par, IKEA, rotting
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:49 -
5029 Karmstolar
ett par, Rokokostil
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:03
-
5224 Ring
18k guld, med pärla. Vikt: 7,2 gr brutto
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 3.200 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 18:27
-
5240 Kista
1700-/1800-tal. Bredd: 67 cm. Djup: 49 cm, höjd: 3..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26 -
5223 Klackring
18k guld. Vikt: 7,3 gr brutto
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:19 -
5182 Klaffbord
1800-tal. Bredd: 54+ 2x46. Djup: 106 cm, höjd: 69 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:21
-
5243 Klaffbprd
England, mahogny, Queen Anne-stil, 1800-tal. Bredd..//
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26 -
4124 Klockor
19 st, i 2 askar
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:42 -
5411 Koffert
Unikabox. Längd: 95 cm, djup: 55 cm, höjd: 57 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55
-
5041 Konstglas
3 delar, bland annat Bertil Vallien. Höjd: 8-20 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:57 -
5042 Konstglas
6 delar. Höjd: 7-25 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:39 -
4017 Koppar med fat
Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Blå Anemon. Ara..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:38
-
5393 Kopparpannor
delvis med mässinghandtag, 4 st, Jeco, Diameter: 1..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:19 -
2103 Kopparstick
Abraham Bloteling (1640-1690) efter Bartholomeus v..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:36 -
5103 Kopparstick
Stockholm, yttermått inklusive ram: 38x90cm
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:48
-
5216 Ring
18k guld, vitguld, 0. 24ctm. Vikt: 6,5g ca
Utrop: 3.200 kr
Pris just nu 3.200 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:03
-
5144 Kryddburkar
8 st, Import. Höjd: 11-19 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26 -
5068 Kungörelser mm
14 st, Karl XII, Stora nordiska kriget, Daterade 1..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:27 -
5047 Kuriosa
3 delar, Sybaron, dosa & ringklocka, modell äldre...//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:59
-
5134 Lampbord
Ett par, Gustaviansk stil, omkring 1900. Bredd: 45..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:02 -
5344 Lampbord
ett par. Höjd: 74 cm, diameter: 50 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 4.800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:12 -
5162 Lampbord
med skåpdel, nutida, diameter: 46. Höjd: 70 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
4342 Lampbord
sengustaviansk stil, mahogny. Diameter: 57 cm. Höj..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:05 -
5102 Lampetter
Ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Pend..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:36 -
5318 Litografi
2 st. Oidentifierad Konstnär, Komposition, Signera..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
5269 Litografi
Cecilia Friesedahk. Signerad, numrerad 3/310, date..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:22 -
2095 Litografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:34 -
4033 Litografi
Oscar Andersson. Hästar. Signerad, daterad 1968,38..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:00
-
5335 Matta
Orientalisk, Kelim, Arghan, 196x292 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 3.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 18:40
-
5073 Litografi
Spanien, "La puerta del Sol". Bildmått: 25x35 cm, ..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:57 -
5076 Litografier
6 st, kolorerade. Bildmått: 9x6, yttermått inklusi..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:14 -
2068 Litografisk af..
Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. "Grand Palais..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:11
-
5171 Ljuskrona
Empirestil. Höjd: 50 ca
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:10 -
3188 Ljuskrona
Empirestil. Höjd: 60 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:02 -
4149 Ljuskrona
Empirestil. Höjd: 60 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13
-
5228 Ljuskrona
Gustaviansk stil. Höjd: 70 ca
Utrop: 2.600 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:12 -
5350 Ljuskrona
höjd: 40 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:56 -
5287 Ljuskrona
Italien. Höjd: 60 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5119 Ljuskrona
Med prismor. Höjd: 60cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:57 -
5354 Ljuskrona
Prismor. Diameter: 62 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:21 -
3253 Ljuskrona
Rokokostil. Höjd: 50 cm ca
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49
-
5223 Klackring
18k guld. Vikt: 7,3 gr brutto
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 3.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:19
-
5357 Ljuskrona
Rokokostil. Höjd: 75 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:42 -
5111 Ljuslykta
Ett par, Georg Jensen. Diameter: 8 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49 -
5112 Ljuslyktor & vas
Orrefors. Höjd: 6-30 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:11
-
5381 Ljusstakar
2 par, mässing. Höjd: 12-15 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:37 -
5214 Ljusstakar
Ett par, 1800-tal, Skultuna bruk. Diameter: 11 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26 -
5209 Ljusstakar
Ett par, mässing, för 3 ljus vardera. Höjd: 27 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:29
-
4325 Ljusstakar
ett par, mässing, Lars Holmström (1894-1959), Sver..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:34 -
5021 Ljusstakar
Ett par, nysilver, kolonnformade skaft. Höjd: 15,5 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:56 -
5126 Ljusstakar
Ett par, Orrefors. Graverade, Höjd: 20cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:25
-
5213 Ljusstakar
Ett par, silver, 1857, fylld fot. Höjd: 22,5 cm. V..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:45 -
5001 Ljusstakar
Ett par, silver, MGAB, 1970. Höjd: 17 cm, bruttovi..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:06 -
5106 Ljusstakar
Ett par, Torshammars bruk, mässing och trä. Höjd: ..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03
-
5361 Färglitografi
Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad HC. Signerad, numrerad 9/20. Färglitografi, bildmått: 62x88 cm, yttermått inklusive ram: 68x94 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 3.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:41
-
5145 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Vänskapsknuten..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18 -
5188 Ljusstake
mässing. Höjd: 34 längd: 37 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:07 -
5409 Lockurnor
Ett par, Kina, nutida. Höjd: 36 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49
-
5319 Lockurnor
Ett par, Kina. Höjd: 27 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:47 -
5421 Lodur
höjd: 110 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:31 -
5237 Malmkrona
1800-tal. Höjd: ca 55 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:23
-
5154 Mask
Elfenbenskusten, Senoufo, Waniogo. Höjd: 65 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:24 -
5250 Masker
3 st, Afrikana. Höjd: 22-30 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:29 -
4318 Mat / kaffeser..
72 delar, Rosenthal, Vienna
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:44
-
5172 Matbord
Teak. Diameter: 110 cm. Höjd: 73 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34 -
5395 Matsalsgrupp
England, mahogny, 7 delar, bord + 6 stolar. Längd:..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:05 -
5168 Matsalsgrupp
Gustaviansk stil, 5 delar, mahogny, 2 st iläggsski..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:07
-
5338 Matta
Orientalisk, Kelim, Afghan, 200x296 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 18:40
-
5156 Matsalsskåp
Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 125 cm, djup: 47..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5397 Matsalsskåp
mahogny. Bredd: 96 cm, djup: 46 cm, höjd: 173 cm, ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:12 -
5396 Matsalsskåp
sengustaviansk stil. Bredd: 111 cm. Djup: 38 cm. H..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55
-
5297 Matservis
Rörstrand, Impero, ca 60 del
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:30 -
5242 Matservisdelar
ca 55 delar, Hutschenreuther Hohenberg, 12 mattall..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:34 -
5401 Matservisdelar
Royal Copenhagen, Blå Blomst, 28 delar
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:33
-
4364 Matta
Annapuna, 171x232 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:44 -
5336 Matta
Axeco, "Fader kung", 170x230 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:42 -
4251 Matta
Bochara, Ryssland, 219x271 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:35
-
3162 Matta
Bolia, "Loop", Ull & Bomull, 170x240 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:25 -
5282 Matta
Chi chi, Shirvan, 112x175 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:36 -
5419 Matta
Figural, 97x142 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53
-
2035 Serigrafi
Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:01
-
4365 Matta
Kina, 91x52 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:45 -
5107 Matta
orientalisk
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:58 -
5283 Matta
orientalisk, 100x118 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:22
-
4291 Matta
orientalisk, 126x209 cm
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
5359 Matta
orientalisk, 20x163 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:22 -
4247 Matta
orientalisk, 54x54 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:30
-
5340 Matta
Orientalisk, Afghan, 60x233 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:33 -
5339 Matta
Orientalisk, Afghan, 60x240 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:24 -
5149 Matta
Orientalisk, Bochara, 130x189 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:39
-
5131 Matta
Orientalisk, Galleri
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:28 -
4249 Matta
orientalisk, Galleri, 82x300 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:32 -
5337 Matta
Orientalisk, Kelim, Afghan, 200x285 cm
Utrop: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:12
-
5113 Bordslampor
Ett par. Höjd: 77cm
Utrop: 800 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:36
-
5338 Matta
Orientalisk, Kelim, Afghan, 200x296 cm
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:40 -
5334 Matta
Orientalisk, Kelim, Afghan, 84x298 cm
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:33 -
5335 Matta
Orientalisk, Kelim, Arghan, 196x292 cm
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:40
-
5333 Matta
Orientalisk, Keshan, 193x290 cm
Utrop: 8.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:33 -
4254 Matta
orientalisk, Nahavand, 157x254 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:40 -
5327 Matta
Orientalisk, Ziglar, Ariana, 174x240 cm
Utrop: 10.000 kr
Aktuellt bud: 7.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:52
-
5069 Matta
Röllakan, Handvävd, ull, märkt CF, 140x203
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:29 -
5040 Miniatyrbyrå
omkring 1900. Bredd: 19 cm, djup: 8 cm, höjd: 18 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:05 -
5412 Möbelbeslag
diverse
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:55
-
5328 Nattljusstakar
Ett par, omkring 1900, Nysilver. Längd: 15 cm, höj..//
Utrop: 400 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:48 -
4165 Nattygsbord
Ett par, Sven Engström & Gunnar Myrstrand, Bodafor..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:59 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
5243 Klaffbprd
England, mahogny, Queen Anne-stil, 1800-tal. Bredd: 47+ 2x49. Djup: 107 cm, höjd: 70 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.600 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:26
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
5079 Oljemålning
Bengt Johansson (f. 1941), Sverige. "Höstsol", mon..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:45 -
5030 Oljemålning
Boysons, Signerad, tupp, 38x21 cm, yttermått inklu..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:54
-
5290 Oljemålning
Elof Ulaner (1905-1992), Sverige. Signerad, datera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:38 -
9043 Oljemålning
Emile Zoir (1867-1936), Sverige. Fiskeläge. Signer..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:52 -
5291 Oljemålning
Erik Rudestad (1899-1977), Sverige. Signerad, date..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:37
-
5292 Oljemålning
Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Signer..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:42 -
4183 Oljemålning
Fritiof Strandberg (1906-1988), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:42 -
5109 Oljemålning
Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad...//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
-
5108 Oljemålning
Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad...//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49 -
4100 Oljemålning
H J Topman, Man i turban, signerad. Olja på duk, 5..//
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:42 -
5275 Oljemålning
Holger Gardelius (1908-1972), "Nature morte II", 1..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:29
-
5262 Skål
på fot, silver, 1911. Höjd: 26 cm, vikt: 450 gr ca
Utrop: 1.200 kr
Pris just nu 2.600 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:38
-
5206 Oljemålning
Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Signerad, stille..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:23 -
5066 Oljemålning
Johan Arvall (f. 1944), Sverige. Signerad, Svanpar..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26 -
5067 Oljemålning
Johan Arvall (f. 1944), Sverige. Signerad, tjäder...//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:03
-
3120 Oljemålning
Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. Signerad, date..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:24 -
5255 Oljemålning
K. Bagniewska. Signerad, daterad -1989, promenad p..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:35 -
5150 Oljemålning
Karyna Budianska (f. 2004, Ukraina). "Fruits". Sti..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:30
-
4238 Oljemålning
Kjell Janne Wiborgh (1905-1975), Sverige. "Skånsk ..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18 -
5071 Oljemålning
Leopold Fare (1926-1996), "Stilleben med rött skyn..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:36 -
5101 Oljemålning
Magnus Creutz (1909-1989), Sverige. Signerad. Olja..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:58
-
4159 Oljemålning
Martin Emond (1895-1965), Sverige. Signerad, 51x65..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:49 -
5004 Oljemålning
Martin Emond (1895-1965), Sverige. Signerad, Saxof..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49 -
5416 Oljemålning
Maurice Moberg (1923-2014), Sverige. Signerad, dat..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:47
-
5431 Skedar
+ kaffeskedar, 18 delar, silver. Längd: 11-18, vikt: 420g ca
Utrop: 1.800 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:52
-
5005 Oljemålning
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Monogramsig..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13 -
1038 Oljemålning
Oidentifierad Konstnär, 1700-tal, Porträtt, osigne..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:55 -
5278 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Dragoner. Olj..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49
-
4081 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Marknadsscen. Signerad. Ol..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:08 -
4410 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Marin. O..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:07 -
5377 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Påskrift Till minne af C. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:22
-
5295 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Polström, Högalid..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:20 -
5094 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad R Cavaller, madon..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:35 -
5089 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstillebe..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:35
-
4079 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad - 16, hu..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:55 -
5015 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Ryssland, oramad..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:39 -
5379 Oljemålning
R Kainzl, Signerad, tidningsläsare. Olja på pannå,..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:04
-
5101 Oljemålning
Magnus Creutz (1909-1989), Sverige. Signerad. Olja på duk, 64x52cm, yttermått inklusive ram: 80x68cm
Utrop: 800 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:58
-
4050 Oljemålning
Ragnar Engström (1905-1992), Sverige. Rosor. Signe..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10 -
4051 Oljemålning
Ragnar Engström (1905-1992), Sverige. Vårvinter vi..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:13 -
5075 Oljemålning
Roberim, Tunisien. Signerad. Olja på duk, 45x37 cm..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:57
-
5274 Oljemålning
S Prisner, Signerad, Bröllop, dyk, yttermått inklu..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:50 -
5072 Oljemålning
Sascha Bolin (1889-1967), Sverige. Kust. Signerad,..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:12 -
5080 Oljemålning
Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Landskap med fig..//
Utrop: 2.200 kr
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:14
-
5433 Örhängen
+ ringar & brosch, 4 delar, silver. Höjd: 4,5 cm, ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:58 -
5434 Örhängen
2 par + 2 st, 18k guld, bland annat pärlor. Vikt: ..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:23 -
5218 Örhängen
ett par, 18k guld, med pärla. Höjd: 2 cm. Vikt: 2,..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:41
-
5120 Pall
Gustaviansk stil. Höjd: 50cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:25 -
5226 Pärlcollier
2 st, med silverlås. Längd: 46-52 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06 -
5413 Parti bijouter..
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:59
-
5282 Matta
Chi chi, Shirvan, 112x175 cm
Utrop: 1.500 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:36
-
5186 Parti koppar
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:19 -
5267 Parti kuriosa
7 del
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:28 -
4078 Parti linne
5 st, duk med hålbroderi 160x 310,4 st servetter/d..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:28
-
5439 Parti linnedukar
+ vepor, bland annat knypplat, olika storlekar & m..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:54 -
5438 Parti linneduk..
olika storlekar & mönster
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26 -
5048 Parti silver
11 delar, diverse. Vikt: 420g ca
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:59
-
5261 Parti silver
5 delar. Vikt: 350 gr
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
5315 Penselvas
Kina, porslin. Höjd: 28 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:48 -
5114 Piedestal
Gjutjärn. Höjd: 70cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:25 -
5121 Piedestal
Gustaviansk stil. Höjd: 100cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:31
-
5389 Byrå
NK Nordiska Kompaniet. Rödbetsad furu med beslag av mässing. Brickmärkt Verkstäder, Nyköping. Bredd: 100 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 86 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:44
-
5148 Piedestal
omkring 1900, furu. Diameter: 33. Höjd: 72 cm
Utrop: 400 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:32 -
5368 Piedestal
trä. Höjd: 95 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:34 -
5183 Pinnstolar
ett par
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:19
-
5031 Pipskåp
+ utensilier, (pipor mm)
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:09 -
5056 Plafond
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors. Gla..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:44 -
5325 Prispokal
nysilver, Jugend, 1911. Höjd: 40 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:08
-
5084 Reliefplatta
metall, Susanna i badet, 11x16 cm
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:41 -
5064 Relieftavla / ..
Vincent Oreilly, aluminium, ej signerad, oramad, 1..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53 -
5224 Ring
18k guld, med pärla. Vikt: 7,2 gr brutto
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:27
-
5436 Ring
18k guld, med stenar. Vikt: 2,2g brutto
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:33 -
5437 Ring
18k guld, saknar stenar. Vikt: 3,7g
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:49 -
5216 Ring
18k guld, vitguld, 0. 24ctm. Vikt: 6,5g ca
Utrop: 3.200 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:03
-
5048 Parti silver
11 delar, diverse. Vikt: 420g ca
Utrop: 1.500 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:59
-
5217 Ring
18k guld, vitguld, o. 48c. Vikt: 3,5g ca
Utrop: 5.000 kr
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:15 -
5135 Ring
20k. Vikt: 3,3g ca
Utrop: 1.600 kr
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:23 -
5222 Ringar
3 st, 18k guld, 11. 7 gr ca
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 5.800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:04
-
4374 Röllakan
2 st, Gitt Grännsjö-Carlsson (f. 1944), Sverige. M..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:22 -
5235 Rottingfåtöljer
4 st
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:29 -
5367 Rullbord
längd: 75 cm, djup: 75 cm, höjd: 48 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:12
-
5239 Rullklaffsekre..
mahogny, 1800-tal. Bredd: 122 cm, djup: 55 cm, höj..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:52 -
5227 Ryamatta
Leena-Kaisa Halme, Kehrä (Trissan), Finland, 110x1..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:35 -
5095 Sabel
Arabisk, dekor med pärlemo, mässing, med balja. Lä..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
4368 Sablar
2 st, 1900-tal, en med balja och mässing/trähandta..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:59 -
5245 Salongsbord
med klaffar, 1800-tal. Bredd: 97+ 2x30. Djup: 69 c..//
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:50 -
3227 Salongsgrupp
3 delar, Louis Xvi-stil. Längd: 126 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:45
-
5145 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Vänskapsknuten, Firma Svenskt Tenn. Mässing. Bredd 20,5 cm. Höjd: 14,5 cm
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 2.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 18:18
-
5253 Samekniv
Sign EP. Längd: 29 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:40 -
5256 Sameknivar
2 st, Signerade Längd: 23-24 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:09 -
5254 Sameknivar
2 st. Längd: 23-28 ca
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:59
-
5257 Sameknivar
3 st. Längd: 10-14 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:05 -
5184 Scarf
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige.
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41 -
5248 Schatull
mahogny. Längd: 76 cm. Djup: 45 cm, höjd: 48 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
2084 Serigrafi
Equipo Cronica, (Spanien 1965-1981). Komposition. ..//
Utrop: 7.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:43 -
2035 Serigrafi
Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, Ea..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01 -
5097 Serveringsvagn
rotting och glas. Längd: 60 cm. Djup: 41 cm, höjd:..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:39
-
4141 Servisdelar
13+ 9 delar, Rörstrand, Japan. Diameter: 18-21 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:15 -
5398 Servisdelar
Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rö..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:28 -
5179 Sideboard
Ek. Längd: 136 cm, djup: 46 cm, höjd: 92 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:35
-
5285 Dagbädd
Kenneth Bergenblad (f. 1954), Sverige. Soffa, "Junker", Dux, formgiven 1971. Längd: 205 cm. Djup: 90 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 18:29
-
5406 Sidobord
hyllplan i rotting, toppskiva i marmor. Bredd: 83 ..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:06 -
4135 Skål
+ tedosa med lock, Meissen/Fürstenberg. Längd: 11 ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:00 -
4350 Skål
Äggskalsporslin, Kina. Höjd: 8 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:20
-
5262 Skål
på fot, silver, 1911. Höjd: 26 cm, vikt: 450 gr ca
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5027 Skål med lock
Kina, dekor i underglasyrblått. Diameter: 16,5 cm,..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:21 -
5070 Skål på kolonner
CG Hallberg, omkring 1900, nysilver, glasinsats, d..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5197 Skålar
Keramik, 4 delar, Ursula Schneider. Diameter: 15 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26 -
5408 Skålar med lock
Ett par, Kina, nutida, diameter: 23, höjd: 23 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:37 -
5331 Skänk
1800-tals replica, (nutida), SELVA Spanien. Bredd:..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:10
-
5160 Skåp
1960-tal, inredning med hyllor & lådor. Bredd: 92 ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:23 -
5431 Skedar
+ kaffeskedar, 18 delar, silver. Längd: 11-18, vik..//
Utrop: 1.800 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:52 -
5364 Skolplanscher
12 st, 1946,41x58 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:21
-
5261 Parti silver
5 delar. Vikt: 350 gr
Utrop: 1.000 kr
Pris just nu 2.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:16
-
5234 Skrin
Allmoge. Längd: 50 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:33 -
5238 Skrin
på underrede. Längd: 38 cm. Djup: 30 cm, höjd: 58 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:29 -
5153 Skrivbord
+ hurts, 2 delar, furu. Bredd: 95 + 43, djup: 58 c..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:34
-
5159 Skrivbord
Gustaviansk stil, omarbetat, bemålat. Bredd: 130 c..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:49 -
4003 Skrivbordslampa
Louis Poulsen, "IT". Ställbar stomme av lackerad m..//
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:40 -
5037 Skulptur
+ kartusch, metall och trä. Höjd: 13-16 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:19
-
5142 Skulptur
Ã…sa Ardin Kedja (f. 1939), Sverige. Kalksten, Gotl..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:35 -
4086 Skulptur
Byst i marmor, två flickor. Bredd: 30 cm, höjd: 34 cm
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:04 -
4140 Skulptur
David Wretling (1901-1986), Sverige, lergods, kryp..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:14
-
5191 Skulptur
Emil Näsvall (1908-1965), Sverige. Flickhuvud. Sig..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:14 -
5022 Skulptur
Fågel, stengods. Längd: 10 cm. Höjd: 7 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:52 -
5192 Skulptur
Georg Ganmar (1916-1976), Sverige. Brons, RÃ¥djur, ..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:22
-
5002 Halsband
14K guld, med stenar. Längd. Längd: 50 cm. Vikt: 7,3 g
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 2.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:36
-
5273 Skulptur
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. "Les deux arb..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16 -
4404 Skulptur
Kachina Doll, bemålad trä med fjädrar, "Eagle". Si..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:45 -
5266 Skulptur
Lergods. Höjd: 34 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:48
-
4286 Skulptur
Marmor, tvådelad. Höjd: 24 cm inkl sockel
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:44 -
4208 Skulptur
Tjur, mässing. Längd: 20 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:35 -
5140 Skulptur
Victoriansk, man på häst, 36x25 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:30
-
5386 Skulpturer
2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverig..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26 -
4346 Skulpturer
2 st, Paul Hoff respektive Boris Stojkoff. Gustavs..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:14 -
5263 Skulpturer
4 st, Afrikana. Höjd: 18-22 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:28
-
5125 Skulpturer
5 delar, Afrika. Höjd: 5-26cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11 -
5100 Skylt
längd: 110cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:21 -
5169 Slagbord
delvis bemålat. Bredd: 42 + 2x60, djup: 77 cm, höj..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:30
-
5228 Ljuskrona
Gustaviansk stil. Höjd: 70 ca
Utrop: 2.600 kr
Pris just nu 2.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:12
-
5420 Slaglåsgevär
längd: 145 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50 -
5052 Smörbytta
Matti & Maija, Finland, Porslin. Höjd: 17,5 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:09 -
4338 Soffa
Howardmodell, två sits. Längd: 205 ca
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:59
-
5286 Soffa
längd: 160 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:27 -
4337 Soffbord
bredd: 160 cm. Djup: 90 cm, höjd: 60 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58 -
5415 Soffbord
Butlers tray. Bredd: 120 cm, djup: 88 cm, höjd: 54 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:53
-
5348 Soffbord
glas och metall. Bredd: 152 cm, djup: 85 cm, höjd:..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:55 -
5158 Soffbord
mahogny. Bredd: 130 cm, djup: 70 cm, höjd: 52 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:45 -
5306 Soffbord
med stenskiva. Diameter: 80 cm. Höjd: 46 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:02
-
4154 Soffbord
med utdragsskivor, Aristokrat, Bra Bohag, Tingströ..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:24 -
5057 Soffbord
nutida, diameter: 78, höjd: 45 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:47 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13
-
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numrerad 34/300, med applikation, skridskoåkare, Färglitografi. Bladets mått: 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55 -
5388 Spegel
Rödbetsad. Höjd: 130 cm. Bredd: 90 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:43 -
5165 Spegel
rokokostil, 48x39 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:27
-
5017 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:24 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:49 -
5019 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:27
-
5196 Spegelplatåer
3 st, Genombruten mässingskant, tassfötter. Diamet..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58 -
4219 Spel
3 delar, Teak, Danmark
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:19 -
3050 Ställning
för tillverkning av spetteka, 1800-tal. Längd: 90 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:47
-
5270 Starkvinsglas
11 st. Höjd: 11 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:33 -
5246 Stol
Afrikana
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:35 -
4170 Stol
Senbarock
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05
-
5201 Torrnålsetsning
Salvador Dalà (1904-1989), Spanien. Ur "La Vénus aux Fourrures". Signerad, numrerad 26/145. Tryckt av Etienne-Denis Braillard, utgiven av Argillet, Paris. Bladstorlek 38x28,5 cm. (Japan papper med Dalis blindstämpel), yttermått inklusive ram: 45x34 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:33
-
4118 Stolar
2 st, Vico Magistretti (1920-2006), Italien. "Silv..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41 -
5365 Stolar
4 st
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:25 -
4185 Stolar
4 st, Karl Johanstil, björk
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:51
-
5345 Stolar
4 st, mahogny
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:56 -
3420 Stolar
4 st, Sengustavianska, provinsarbete, kompletterade
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:01 -
5244 Stolar
5 st, England, 1800-tal
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:06
-
4167 Stolar
5+ 2 st, 1800-tal
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:01 -
3198 Stolar
6 st, David Rosén, fast stoppad klädd sits och ryg..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
5060 Stolar
Ett par, 1800-tal, Gustaviansk stil
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:28
-
5059 Stolar
Ett par, Gustaviansk stil
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:56 -
4084 Stolar
ett par, Sengustavianska provinsarbeten. Genombrut..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:39 -
4005 Ströare
3 st, Gucci, Metall. Höjd: 4,5-7,5
UTGICK
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:43
-
5003 Tallrikar
Kina. Diameter: 23 cm
Utrop: 1.000 kr
Pris just nu 2.000 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:36
-
5264 Ströare
3 st, silver, England. Höjd: 7-8 cm. Vikt: 9,7 g
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
5329 Supkoppar
+ servettringar, 6 + 2 delar, Silver (800), Tyskla..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:46 -
5343 Svärd
Arabiskt. Längd: 89 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:25
-
5061 Taburett
Karl johan. Längd: 47 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:22 -
5143 Taburett
Karl Johanstil, björk. Längd: 68 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:40 -
5405 Takarmatur
1930-tal, funkis, trä, 4 ljusarmar i krom, kupor i..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
4035 Takarmatur
9 ljusarmar, mässing. Diameter: 60 cm. Höjd: 80 cm..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:30 -
5233 Takarmatur
Funkis. Höjd: 30 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:59 -
5082 Takarmatur
Glaskupa / mässing, nutida. Höjd: 55 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:22
-
5081 Takarmatur
globlampa, glas / metall. Höjd: 63 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:24 -
4025 Takarmatur
grönpatinerad mässing, 6 ljusarmar, med skärmar i ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:11 -
4419 Takarmatur
Louis Poulsen, design: Vilhelm Wohlart, "Satellit"..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:35
-
4331 Hörnvitrinskåp
Karl Johan, björk. Höjd: 202 cm, nyckel
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 18:47
-
5363 Takarmatur
Luxus. Diameter: 45 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:41 -
5355 Takarmatur
med prismor. Diameter: 33 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:56 -
5353 Takarmatur
med prismor. Diameter: 42 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:30
-
5356 Takarmatur
med prismor. Diameter: ca 40 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:01 -
4343 Takarmatur
med prismor. Diameter: ca 45 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:07 -
5229 Takarmatur
med prismor. Höjd: 30 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:51
-
5284 Takarmatur
Metall. Rydéns, Höjd: 60 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:26 -
5352 Takarmatur
Prismor. Höjd: 50 ca
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18 -
4150 Takarmatur
Prismor. Höjd: 55 ca
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:14
-
4327 Takarmatur
Rokokostil, lövformade prismor. Höjd: ca 100 cm
Utrop: 5.000 kr
Aktuellt bud: 4.400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:05 -
5155 Tallrikar
4 st, Kina. Diameter: 26 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:37 -
5046 Tallrikar
Ett par, Meissen, genombruten dekor, diameter: 21 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:51
-
5334 Matta
Orientalisk, Kelim, Afghan, 84x298 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:33
-
5003 Tallrikar
Kina. Diameter: 23 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:36 -
3213 Teckning
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, på..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17 -
4229 Teglas
10 st, Finland. Höjd: 8 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:52
-
5249 Tenn
4 delar. Diameter: 22-31, höjd: 44 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:22 -
5141 Terrin
Fågel, Italien. Längd: 50 cm, höjd: 24 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:10 -
5049 Teskedar
12 st, silver, Franska Liljan. Längd: 14,5 ca, vik..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:22
-
5281 Textilfragment
2 st, Ramade, Sydamerika. Bildmått: 8x15-13x21 cm,..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:46 -
5199 Tidskrifter
9 st, Derrière le miroir, Maeght 1950-70-tal, 38x2..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:29 -
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:48
-
5044 Tomteterrin
omkring 1900, porslin. Längd: 23 cm, höjd: 14 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11 -
5201 Torrnålsetsning
Salvador Dalà (1904-1989), Spanien. Ur "La Vénus a..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:33 -
5288 Torrnålsgravyr
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Signerad, num..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:02
-
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i skål. Signerad, färglitografi, numrerad 125/150, daterad -89, bladets mått: 84x60 cm, yttermått inklusive ram: 87x64 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:48
-
5351 Torrnålsgravyrer
4 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Vid de ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:57 -
5349 Torrnålsgravyrer
Erling Johansson (f. 1934), Sverige. "Vinterstränd..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:10 -
4220 Träföremål
8 delar, Gösta Israelsson. Faten ca 10x17 cm - 43x..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:22
-
5387 Trälådor
2 st. Höjd: 30-45 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:19 -
5007 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17 -
5006 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:43
-
5009 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:08 -
5008 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:43 -
5124 Väggbonad
Inger af Klercker, 63x100cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:11
-
5241 Vägghylla
1800-tal. Bredd: 60 cm. Djup: 15 cm, höjd: 66 cm, ..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:15 -
5161 Vägglystrar
Ett par, med prismor. Höjd: 37 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:08 -
5407 Väggpendyl
1890-tal. Höjd: 120 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:43
-
1038 Oljemålning
Oidentifierad Konstnär, 1700-tal, Porträtt, osignerad. Duk. 77x 63 cm, yttermått inklusive ram: 96x83 cm
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 19:55
-
5016 Väggrelief
Paul Sevehon. Signerad, daterad 1973, blandteknik,..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5424 Väggreliefer
2 st, Willi Fischer (1925-2019), Sverige. Keramik,..//
Utrop: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49 -
4142 Väggskulptur
David Wretling (1901-1986), Sverige. Terrakotta, m..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:15
-
5138 Väggur
Denier, metall, Louis XVI-stil, 43x20 cm, nyckel
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:22 -
5231 Värja
Fäderneslandet. Längd: 94 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:59 -
5232 Värja
längd: 99 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
5265 Vas
Kina, Blåvit. Höjd: 17 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:21 -
5385 Vas
konstglas, Signerad. Höjd: 30 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:32 -
4399 Vas
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Tröja, Rörstrand..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:32
-
5414 Vas
silver, Gillgren+ servettring. Längd: 4 cm, höjd: ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:21 -
4201 Vinglas
21 st, Silvia, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverig..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:23 -
5146 Vinglas
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta ..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:12
-
5017 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgylld, avlång med uppsvängt genombrutet krön. Svängd ljusarm av mässing, 58x16 cm
Utrop: 2.600 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
29 april kl 20:24
-
5151 Ytterfoder
5 delar, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavs..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:54 -
5320 Ytterfoder
Kina, nutida. Diameter: 26 cm, höjd: 23 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
5317 Ytterfoder
med hänklar, Kina, porslin. Diameter: 16,5. Höjd: ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:06
-
5322 Ytterfoder
omkring 1900, Rörstrand, Tre kronor. Diameter: 28 ..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:46 -
5316 Ytterfoder med..
2 delar, Kina. Diameter: 28 cm, höjd: 24 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:33